Czy majówka z dziećmi w mieście oznacza nudę? Absolutnie nie! Atrakcje czekają w całym mieście i okolicach. Zaczynając od Siekierek, a kończąc na wycieczkach do 100km od Warszawy, prezentujemy pomysły na spędzenie wolnych dni. Może znajdziecie coś dla siebie?" /> Czy majówka w Warszawie oznacza nudę?

  1. Masz firmę? Świadczysz swoje usługi na Siekierkach? Utwórz swoją firmową wizytówkę i dodaj swoją firmę do Naszego katalogu
  2. Sprzedajesz mieszkanie ? Chcesz kupić samochód ? A może szukasz opiekunki ? Dodaj OGŁOSZENIE !!!
  3. Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Napisz do nas na interwencja@bluszczanska.info lub zadzwoń 731 021 981 Nie pozostawimy Twoich problemów bez wyjaśnień

Czy majówka w Warszawie oznacza nudę?

2013-01-01 00:00:00 , aktualizacja: 2013-01-01 00:00:00
2311
źródło: admin

Czy majówka z dziećmi w mieście oznacza nudę? Absolutnie nie! Atrakcje czekają w całym mieście i okolicach. Zaczynając od Siekierek, a kończąc na wycieczkach do 100km od Warszawy, prezentujemy pomysły na spędzenie wolnych dni. Może znajdziecie coś dla siebie?

W piątkowe popołudnie w okolicach tras wyjazdowych z Warszawy można było odnieść wrażenie, że do miasta zbliża się kataklizm i wszyscy je opuszczają… Pogoda sprzyja, podobnie układ wolnych dni, więc miasto opustoszało, a Mazury i miejscowości nadmorskie przeżywają oblężenie. Czy to znaczy, że Ci, którzy nie mogli wyjechać, albo nie chcieli spędzać czasu w kolejkach do nadmorskich smażalni skazali swoje dzieci na nudę w mieście? Absolutnie. Warszawa również oferuje ciekawe atrakcje dla całych rodzin. Oto przegląd kilku z nich, zaczynając od tych w najbliższej okolicy.

SIEKIERKI I MOKOTÓW


Przede wszystkim warto wykorzystać pogodę i wolny czas na poznanie najbliższej okolicy i zajrzenie w miejsca, w które w codziennym pędzie rzadko jest okazja dotrzeć. A więc spacery i wycieczki rowerowe. Oczywiście okolice Wisły (warto zanim pojawią się komary), ale też Kopiec Powstania, a przede wszystkim teren Ogródków Działkowych (zarówno tych nad Wisłą, jak i w okolicach ulic Melomanów i Bluszczańskiej. Część działek została zlikwidowana w ubiegłym roku z powodu budowy drogi, ale nadal pozostał pokaźny teren. Wśród malutkich porośniętych trawą uliczek (o pięknych nazwach, np. Aleja Niezapominajek) naprawdę można zgubić się na długo. Dopiero tam widać prawdziwą wiosnę - zapach bzu unosi się w powietrzu, stokrotek i niezapominajek w niektórych miejscach trudno nie podeptać, a dookoła zadbane i przyciągające wzrok kolorami kwiatów i krzewów ogródki. Jeśli chcecie na chwilę zapomnieć, że jesteście w mieście, to miejsce idealne. Warto zabrać wodę, Żabki tam nie znajdziecie ;)
 
A jeśli spacer, czy wycieczka rowerowa ma mieć konkretny i atrakcyjny dla najmłodszych cel, jak na przykład plac zabaw, polecam Łazienki (plac zabaw przy wejściu od Gagarina), niestety koncerty chopinowskie ruszają dopiero 13 maja, więc w ten weekend pozostaje jeszcze „tylko” śpiew ptaków.
 
Nieco dalej, nasze dzisiejsze odkrycie, nietypowy plac zabaw w parku Agrikola. Został sfinansowany przez Ambasadę Węgier i wszystkie sprzęty są stylizowane na ludowe, z elementami kultury węgierskiej właśnie. Dodatkowo sporo ciekawych informacji można znaleźć na zawieszonych na płocie tablicach. Miejsce raczej dla młodszych dzieci, ale starsze też znajdą coś dla siebie.
Zorganizowanych atrakcji w odległości dłuższego spaceru lub krótkiej przejażdżki rowerowej też nie zabraknie – 5 i 6 maja w parku Sieleckim odbędzie się Festiwal Grzesiuka, który przeniesie nas na chwilę w klimat przedwojennej Warszawy. W programie wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych (przedstawienia teatralne, gry i zabawy podwórkowe, historyczne kolorowanki, malowanie buziek, latawce, karuzela, zabytkowy autobus, gra miejska i inne atrakcje), jak i dla starszych (występ Kapeli Czerniakowskiej, potańcówka, przedstawienia teatralne i wiele innych). Uwaga, na grę miejską obowiązują zapisy! Szczegółowy program znajdziecie tutaj (http://4free.waw.pl/wydarzenie-45076- festiwal-grzesiuka- 2018)

 
A nieco dalej bo na skwerze AK Granat (róg Puławskiej i Woronicza) na fanów jedzenia pod chmurką i leniwych poranków w każdą sobotę i niedzielę czeka Mokotowski Targ Śniadaniowy. 5-6 maja pomimo długiego weekendu również się odbędzie.

TROCHĘ DALEJ, ALE NADAL BLISKO

W innych częściach Warszawy również czekają zorganizowane atrakcje. Pasjonatów nietypowych roślin zaprasza Arena Ursynów. Odbędzie się tam pierwszy festiwal roślin owadożernych. Rośliny będzie można oglądać (celując w odpowiednią godzinę także podczas karmienia!), a także wiele z nich kupić. Dodatkowo dzięki specjalnej strefie dydaktycznej oraz warsztatom, uczestnicy poznają najbardziej wartościowe ciekawostki i dowiedzą się jak z łatwością uprawiać je na własnym parapecie. W programie także Owadożerny Dom Strachu, oraz strefa egzotyki - m.in. tillandsie, ciekawe storczyki, żywe kamienie, sukulenty i wiele innych, nieowadożernych, jednak wyjątkowo fascynujących roślin z całego świata. Festiwal odbędzie się w dniach 5-6 maja. Szczegóły tutaj http://festiwalroslin.pl/warszawa.html


Z kolei miłośników zwierząt zaprasza Ośrodek Psychoterapii Koparka na majówkowe spotkanie z… alpakami. Podczas dwugodzinnego spotkania będzie można głaskać, przytulać i karmić zwierzaki. Obowiązują bilety wstępu, które można kupić na stronie Organizatora http://osrodek- koparka.pl/majowka-z- alpakami/ ZDJĘCIE ALPAKI Piękną pogodę warto wykorzystać również nad Wisłą. Fundacja Ja Wisła zaprasza na nowy projekt dla ludzi z dziećmi terenowymi. Kameralne sobotnie miniwyprawy dla małych nóżek nad Wisłą w Warszawie. Trasy: 1-2 kilometry. Baza w fajnym miejscu z wikliną, w namiocie lub w zbudowanym szałasie. Czas na karimacie, na trawie, na pniu zwalonego drzewa. Pieczenie chlebka na ognisku, zbieranie patyczków bobrowych i muszli nad wodą, puszczanie łódeczek z kory. Spacery odbywają się we wszystkie soboty maja i czerwca. Najbliższy już 5 maja https://pl- pl.facebook.com/pg/JaWisla/events/?ref=page_internal

A jeśli wolicie podziwiać rzekę ze statku, Żegluga Warszawska zaprasza na rejsy z przewodnikiem statkiem z 1892r. Godziny rejsów i bilety dostępne tutaj http://loewentin.com/oferta/regularne- rejsy-z- przewodnikiem/

Jeśli upał da się Wam we znaki i będziecie szukać sposobu na ciekawe spędzenie czasu pod dachem, warto zapoznać się z repertuarem Teatru Lalka, który zaprasza we wszystkie wolne dni z wyjątkiem 04 maja https://teatrlalka.pl/pl/kalendarz/?miesiac=2018-05 albo skorzystać z wydłużonych w tych dniach godzin zwiedzania PKiN http://creatours.pl/aktualnosci/Weekend%20majowy%20w%20Palacu%20Kultury%20i%20Nauki_15


POZA WARSZAWĄ ALE NADAL NIE NA KOŃCU ŚWIATA

Przez cały tydzień trwa majówka z Pocztem Rycerskim na zamku w podwarszawskim Czersku. Będzie można zwiedzić zamek, w tym Komnatę Kasztelana i Tronową, i posłuchać, jak się niegdyś na zamku żyło. Codziennie od 11.00 do 19.00 przewidziano mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy bojowe, - namiot rycerski, - zbrojownia i dyby zamkowe, tor łuczniczy i szermierka bezpieczną bronią treningową, średniowieczne gry planszowe i zabawy plebejskie, prezentacje wybranych rzemiosł, pokazy średniowiecznej mody. A to wszystko w pięknym otoczeniu kwitnących sadów.
 
Pogoda sprzyja również wyprawom kajakowym. Żeby popływać kajakiem nie trzeba jechać daleko – spływy organizowane są m.in. rzeką Świder albo Jeziorką – obie w okolicach Warszawy.

A gdyby ktoś chciał jednak wypuścić się dalej i chociaż na jeden dzień uciec z miasta nie spędzając kilku godzin w samochodzie, w odległości mniej niż 100 km czekają takie atrakcje jak Park Bajka w Błoniach (strefa wodna ma być już czynna, więc warto zabrać odpowiedni strój) https://pl- pl.facebook.com/parkbajka/, Baśniowe Sady Klemensa, gdzie można połączyć rozrywkę z edukacją przyrodniczą i odpoczynkiem w cieniu drzew http://www.sadyklemensa.pl/, czy ukochana przez dzieci Farma Iluzji, na której nic nie jest takie, jak się wydaje, a dodatkowo w majowy weekend przewidziane są atrakcje sceniczne http://farmailuzji.pl/pol . Nieco dalej, ale nadal w rozsądnej jak na jednodniową wycieczkę odległości czeka kraina baśni i fascynujących zabaw Baśniowe Ogrody http://magiczneogrody.com/o-parku/

 
Do wszystkich tych miejsc warto wyjechać wcześnie, bo czas mija tam zdumiewająco szybko, co dzieciom wcale się nie podoba - lepiej więc nie tracić go na dojazd i zaplanować wycieczkę tak, żeby dotrzeć na miejsce zaraz po otwarciu.
 
Czy majówka w Warszawie oznacza nudę? Jak widać powyżej, zdecydowanie nie! A to tylko część atrakcji, które oferuje miasto i okolice. Napiszcie, jeśli wiecie o innych. A może chcecie podzielić się z nami wspomnieniami z Waszej warszawskiej majówki? Czekamy na zdjęcia i relacje! Zróbmy wspólny przewodnik warszawskich atrakcji, wiele z nich działa nie tylko w majówkę, a w końcu to dopiero początek sezonu!

sobota 27 listopada - Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma

2 C

umiarkowane opady deszczu
991 hpa
Wilgotność: 93%
LUDZIE SIEKIEREK
NASI PRZYJACIELE
fundacja bo warto
REKLAMA